Informacje o autorze:

 

Aquas João Manuel (1962-2014) znany współczesny twórca portugalski, reżyser filmowy, producent, poeta, krytyk sztuki. Absolwent szkoły filmowej i teatralnej w Lizbonie.

 

 

Carracci Jean-Marc ur. 1958 - fotograf-samouk, sycylijskiego pochodzenia, urodził się w 1958 r. w Tunezji.Od pierwszego roku życia mieszka w Montpellier, na południu Francji. Od zawsze głównym przedmiotem jego badań fotograficznych był Człowiek, miejski aspekt istoty ludzkiej… inaczej „miejska istota”. Inspirację odnalazł w pracach takich fotografików,  jak Henri Cartier Bresson, Elliott Erwitt czy Raymond Depardon oraz w stylu amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera.

 

 

Tobares Elías ur. 1985 - znany współczesny twórca argentyński, artysta plastyk, poeta, ilustrator książek, absolwent Wydziału Sztuk  Plastycznych Universidad Nacional de La Rioja (Argentyna). Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Argentynie, Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoszech i Polsce. Jego instalacja pt. „Septimo dia” zakwalifikowana została przez Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych w Buenos Aires jako jedno z  75 najcenniejszych dzieł sztuki argentyńskiej i prezentowana jest w “ Colección del Museo Nacional de Bellas Artes y de artistas contemporaneous”. Od roku 2013 autor ściśle współpracuje z Galerią FOTART w Szczecinie.

 

Wykowska Grażyna ur. 1982 – miłośnik sztuki i podróży, ekonomistka (Szczecin-Hamburg), absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Na stałe mieszkająca w Hamburgu.

 

ODN (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, rok powstania - 1998) - zespół specjalistów pracujących w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli TOP-ART w Szkołach Artystycznych TOP-ART w Szczecinie, specjalizujący się w wychowaniu artystycznym.